Informacyjny Serwis Policyjny

Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie - Graz 2014

Zamieszczony Data publikacji 17.10.2014
W austriackim Graz odbyły się VI Mistrzostwa Europy Policji w Maratonie. W towarzyszących im „Graz-Marathon - 2014” wystartowało 12 tys. biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata. Wystartowała również kierowana przez mł. insp Tomasza Kubickiego (KPP w Oleśnie) Reprezentacja Polskiej Policji.

W jej skład weszli: podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol w Szczytnie), podkom. Adam Thiel (KPP w Lęborku) , asp. sztab. Jacek Misiewicz (KWP w Olsztynie), mł. asp. Paweł Piotraschke (SP w Słupsku), sierż. Anna Wojtulewicz (KMP w Białymstoku) i st. post. Jakub Burghard (KP w Krynicy Zdrój). Wszyscy nasi reprezentanci są wielokrotnymi i aktualnymi mistrzami Polski Policji w biegach ulicznych, przełajowych i w maratonach.

Po pokonaniu bardzo trudnej trasy, w bardzo ciężkich warunkach, przy temperaturze 27 stopni Celsjusza, nasza drużyna zajęła zaszczytne czwarte miejsce osiągając czas 10 godz. 42 min. 06 s. Do klasyfikacji liczona jest suma czasów 4 najlepszych zawodników z danej reprezentacji. Do brązowego medalu zabrakło jedynie 1 min. 44 s.

Najlepszy z Polaków w indywidualnym starcie Paweł Piotraschke zajął 4. miejsce uzyskując czas 2:29:42. Wynik ten dał mu również doskonałe 5. miejsce w klasyfikacji generalnej biegu i 3. w kategorii mężczyzn powyżej 30 roku życia. Bardzo dobry wynik zanotował również podkom. Adam Thiel, który z czasem 2:39:35 zajął 15. miejsce w ramach ME i 18. w klasyfikacji generalnej oraz 3. w kategorii M 40. Oprócz tego dla drużyny punktowali: podinsp. Maciej Wojciechowski i asp. sztab. Jacek Misiewicz.

Jedyna nasza reprezentantka sierż. Anna Wojtulewicz (aktualna Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w Przełajach) w swoim debiucie w biegu maratońskim, do chwili odnowienia się kontuzji stopy, czyli do 30. km biegu, plasowała się w okolicach 10. miejsca. Mimo urazu walczyła do końca i ukończyła bieg uzyskując czas 3:22:14, co dało jej 20. lokatę.

- Tak niewiele zabrakło do medali – mówił na mecie rozżalony Paweł Piotraschke. -  Ale taki jest sport, każdy przyjechał tu, tak jak i my, żeby wygrać. Trzeba tylko pogratulować zwycięzcom i z jeszcze większą determinacją przygotować się do kolejnych startów. W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Świata Policji w Maratonie ,więc będzie okazja na rewanż i medale dla Polski. Jestem o tym przekonany i głęboko w to wierzę, podobnie jak cała nasza drużyna.

Zawody wygrali reprezentanci Francji przed Niemcami i Wielką Brytanią.

T. Kubicki, P.O.

zdj. T. Kubicki

 

Tagi: sport

powrót
drukuj