Potrzebna krew!

Data publikacji: 03.12.2014

Sierż. szt. Krzysztof Rodzoch ze Stargardu Szczecińskiego kilka dni temu dowiedział się, że choruje na małopłytkowość. Policjant bardzo potrzebuje pomocy!

Sierżant sztabowy Krzysztof Rodzoch to 30-letni policjant z 7 - letnim stażem. Początkowo służbę pełnił w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, od stycznia br. - w Referacie Patrolowo - Interwencyjnym Wydziału Prewencji KPP w Stargardzie Szczecińskim. Prywatnie Krzysztof wspólnie ze swoją narzeczoną mieszka w podstargardzkiej miejscowości, gdzie wychowują synka. Policjant od wielu lat jest honorowym dawcą krwi.

W zeszłym tygodniu Krzysztof nagle dostał krwotoku. Natychmiast zrobił badania krwi. Wynik wyszedł tak zły, że we wtorek trafił na oddział wewnętrzny w stargardzkim szpitalu. Wstępna diagnoza to małopłytkowość. Poziom płytek jest skrajnie niski, a te dostarczone w wyniku przetaczania krwi z nieznanego powodu zanikają. Krzysztof przetransportowany został do szpitala w Szczecinie.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim wraz z Policyjnym Klubem Honorowych Dawców Krwi SHDK RP i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowała akcję poboru krwi. Do ambulansowego punktu poboru przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim zgłosiło się tak wiele osób, że nie wszyscy zdołali oddać ten cenny dar, jakim jest krew. Na piątek zaplanowano kolejną akcję.

Krzysztofowi Rodzochowi potrzebna jest krew grupy 0 RH+, ale przyjmowana i potrzebna jest każda. Krew na jego rzecz można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w całym kraju.