Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Potrzebna krew!

Zamieszczony Data publikacji 03.12.2014
Sierż. szt. Krzysztof Rodzoch ze Stargardu Szczecińskiego kilka dni temu dowiedział się, że choruje na małopłytkowość. Policjant bardzo potrzebuje pomocy!

Sierżant sztabowy Krzysztof Rodzoch to 30-letni policjant z 7 - letnim stażem. Początkowo służbę pełnił w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, od stycznia br. - w Referacie Patrolowo - Interwencyjnym Wydziału Prewencji KPP w Stargardzie Szczecińskim. Prywatnie Krzysztof wspólnie ze swoją narzeczoną mieszka w podstargardzkiej miejscowości, gdzie wychowują synka. Policjant od wielu lat jest honorowym dawcą krwi.

W zeszłym tygodniu Krzysztof nagle dostał krwotoku. Natychmiast zrobił badania krwi. Wynik wyszedł tak zły, że we wtorek trafił na oddział wewnętrzny w stargardzkim szpitalu. Wstępna diagnoza to małopłytkowość. Poziom płytek jest skrajnie niski, a te dostarczone w wyniku przetaczania krwi z nieznanego powodu zanikają. Krzysztof przetransportowany został do szpitala w Szczecinie.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim wraz z Policyjnym Klubem Honorowych Dawców Krwi SHDK RP i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowała akcję poboru krwi. Do ambulansowego punktu poboru przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim zgłosiło się tak wiele osób, że nie wszyscy zdołali oddać ten cenny dar, jakim jest krew. Na piątek zaplanowano kolejną akcję.

Krzysztofowi Rodzochowi potrzebna jest krew grupy 0 RH+, ale przyjmowana i potrzebna jest każda. Krew na jego rzecz można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w całym kraju.

 
powrót
drukuj