Komisariat w Boguchwale w nowej odsłonie

Data publikacji: 11.12.2014

Komisariat Policji w Boguchwale został wczoraj uroczyście otwarty po ponadrocznym gruntownym remoncie. Zmodernizowany obiekt spełnia dziś wszelkie standardy, gwarantując należyty poziom obsługi interesantów i zapewnia należny komfort pracy policjantom.

Około milion złotych pochłonęły prace przy modernizacji budynku Komisariatu Policji w Boguchwale. Ten przestarzały, nie nadający się do dalszej eksploatacji gmach został poddany gruntownemu remontowi. Prace finansowane były przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie przy istotnym wsparciu władz samorządowych Boguchwały. Po trwającym 15 miesięcy remoncie wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie.

Przed symbolicznym przecięciem wstęgi nadinspektor Zdzisław Stopczyk podziękował za zaangażowanie w modernizację władzom samorządowym Boguchwały. Generał Stopczyk podkreślał znaczenie dobrego społecznego klimatu dla działalności Policji w gminach Boguchwała i Lubenia.

Komisariat Policji w Boguchwale mieści się w centrum. Pełni w nim służbę 19 policjantów, jedna osoba pracuje na stanowisku cywilnym. Podległy teren to gminy Boguchwała i Lubenia.

Po wykonaniu remontu i przebudowy zmianie uległo główne wejście do budynku, wykonano nową strefę wejścia dostosowaną dla osób niepełnosprawnych z dyżurką na parterze i sanitariatem dla interesantów i osób niepełnosprawnych. Na parterze wykonano nową szatnię damską i męską oraz dwa dodatkowe pokoje biurowe. Przebudowa budynku została wykonana z materiałów spełniających założenia izolacyjności termicznej budynku, z zastosowaniem urządzeń o niskiej izolacyjności, co wpłynie na zmniejszenie kosztów ekonomicznych użytkowania obiektu i mniejsze zużycie energii.

Budynek zyskał nowoczesną, atrakcyjną formę oraz nowy funkcjonalny układ pomieszczeń.

Czytaj także: Nowe oblicza komend i komisariatów Policji.