Wiceminister Grzegorz Karpiński spotkał się z małopolskimi policjantami

Data publikacji: 22.01.2015

Sekretarz stanu w MSW Grzegorz Karpiński spotkał się z kierownictwem małopolskiej Policji, a także odwiedził komendy i komisariaty, w których prowadzone są inwestycje finansowane z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Wiceminister Grzegorz Karpiński zapoznał się z przedsięwzięciami prowadzonymi w policyjnych obiektach w Małopolsce. W trakcie spotkania z wiceszefem MSW nadinsp. Mariusz Dąbek, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie podsumował ubiegłoroczne działania małopolskiej Policji.

Komisariat Policji w Trzebini

Obecnie ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji w Małopolsce trwa budowa komisariatu Policji w Trzebini (powiat chrzanowski). Będzie to nowoczesny, czterokondygnacyjny budynek administracyjno - biurowy wraz z garażami. Nowy komisariat poprawi komfort pracy policjantów oraz obsługę mieszkańców.

Komenda Powiatowa w Miechowie

Ze środków pochodzących z programu jest finansowana także budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Obecnie użytkowany budynek komendy nie spełnia standardów, jakim powinny odpowiadać budynki użyteczności publicznej. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt usprawni pracę policjantów oraz pracowników cywilnych. Dla obywateli udostępniony zostanie większy, zewnętrzny parking. Środki finansowe na rzecz budowy nowej komendy w Miechowie pochodzą z budżetu standaryzacji, rezerwy celowej oraz Funduszu Wsparcia Policji. Inwestycje wspierają również władze samorządowe. Przewidywany czas zakończenia robót budowlanych to koniec października 2015 roku.

Komisariat Policji Tarnów-Wschód

Wiceszef MSW Grzegorz Karpiński, w obecności Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, spotkał się również z przedstawicielami władz miasta, a także tarnowskimi policjantami. W trakcie spotkania poruszono m.in. kwestie budowy nowego komisariatu. Położony we wschodniej części Tarnowa obiekt spełniałby oczekiwania mieszkańców. Za budową komisariatu Tarnów-Wschód przemawia także m.in. dobra lokalizacja obiektu, leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie z dużymi węzłami komunikacyjnymi, w tym węzłem autostrady A4.

Wiceminister Grzegorz Karpiński odwiedził także największy miejski komisariat Tarnów-Centrum, zapoznał się z warunkami służby pracujących w nim policjantów oraz efektami trwającego remontu budynku. Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa i lokalnych samorządów komisariat przeszedł m.in. termomodernizację, wymieniono stolarkę, a także wyremontowano recepcję, wejścia do budynku, sanitariaty i korytarze. W trakcie prowadzonych prac, w najstarszej części budynku, natrafiono na zabytkowe freski, którym dzięki dotacji MSW  przywrócono dawną świetność.

Komenda Powiatowa w Limanowej

Inwestycje były prowadzone także w Limanowej. Tu zakres prac obejmował m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachu, wymianę okien i drzwi, a także bram garażowych oraz instalacji. Prace remontowe zakończono w listopadzie ubiegłego roku, a ich koszt wyniósł łącznie 1 mln 100.

Źródło: MSW