Reprezentacja Komendy Głównej Policji na podium Mistrzostw Polski Sił Specjalnych

Data publikacji: 06.02.2015

W dniach 31 stycznia – 1 lutego 2015 roku w Lublińcu odbyły się III Mistrzostwa Polski Sił Specjalnych w Piłce Nożnej pod Patronatem d-cy gen. bryg. Piotra Patalonga. W turnieju udział wzięła Reprezentacja Komendy Głównej Policji, która zajęła trzecie miejsce i tym samym podtrzymała dobrą passę, gdzie na najpoważniejszych zawodach zawsze wracała z medalem i tak też było tym razem.

O zajęciu trzeciego miejsca w Mistrzostwach zadecydowała porażka 0:1 z 16 Batalionem Powietrzno – Desantowym z Gliwic. W meczu  tym po olbrzymiej przewadze i kilku stuprocentowych sytuacjach zawodnikom KGP nie udało pokonać znakomicie spisującego się w tym meczu bramkarza Komandosów. Nawet rzut karny podyktowany przeciwko drużynie z Gliwic nie zmienił wyniku meczu. Bramkarz przeciwników popisał się fantastyczną interwencją, która to zdecydowała o zdobyciu przez 16 BPD z Gliwic Mistrzostwa Polski. W pozostałych meczach drużyna KGP pokonała m.in. zawsze groźne drużyny gospodarzy Mistrzostw Jednostkę Komandosów z Lublińca oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Udział w III Mistrzostwach Polski Sił Specjalnych był dla teamu KGP ostatnim sprawdzianem przed VI Międzynarodowym Turniejem Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji pod Honorowym Patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 lutego 2015 roku .

W tym roku poziom sportowy turnieju zapowiada się niezwykle interesująco. Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba drużyn z większości Służb Mundurowych z Polski, a także reprezentacje Serbii, Litwy, Rumunii oraz obrońców tytułu Mołdawii - razem 48 ekip.

Oprócz rywalizacji o najbardziej prestiżowy puchar Komendanta Głównego Policji odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy Policyjną Reprezentacją Kobiet a Reprezentacją Kapelanów, który zapowiada się niezwykle interesująca.

Trzymamy mocno kciuki za sukces w turnieju drużyn policyjnych oraz naszych funkcjonariuszek w meczu z Kapelanami.