Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Kryminalni z Ełku najlepszym zespołem na Warmii i Mazurach

Zamieszczony Data publikacji 02.04.2015
Do tej pory w zawodowych konkursach rywalizowali dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego, przewodnicy psów służbowych, pary patrolowo-interwencyjne. Teraz przyszedł czas na policjantów służby kryminalnej.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w zawodowej rywalizacji spotkały się drużyny z każdego powiatu województwa warmińsko-mazurskiego. W skład zespołu weszli policjanci dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą. Rywalizowali indywidualnie i zespołowo. Przygotowane konkurencje – test wiedzy, zadania praktyczne, strzelanie i rozwiązanie kazusu wyłoniły najlepszych.

Na najwyższym miejscu podium stanął zespół z Ełku. Drugie miejsce zajęli policjanci z Olecka, a trzecie z Mrągowa. Najlepsza drużyna będzie reprezentować Warmię i Mazury podczas ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się od 24 do 26 czerwca w Szkole Policji w Pile.

Podkom. Kamil Karaś z Ełku zyskał miano najlepszego policjanta operacyjno-rozpoznawczego. Za nim uplasowali się  kom. Marcin Bojarski z Olecka i asp. Tomasz Janczylik z Giżycka.

W rywalizacji policjantów nadzorujących problematykę dochodzeniowo-śledczą najlepsze w województwie okazały się kobiety. Żeby wyłonić laureata, potrzebna była dogrywka. Pierwsze miejsce zajęła kom. Beaty Gąsior z Mrągowa, druga była kom. Marzena Zacharska z Ełku, a trzeci podkom. Paweł Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Puchar dla najlepszego technika kryminalistycznego trafił do asp. sztab. Andrzeja Palmowskiego z Węgorzewa. Drugi był asp. sztab. Zdzisław Bartnicki z Pisza, a trzeci asp. Mariusz Mikulski z olsztyńskiej komendy.

Wyrównana walka toczyła się między policjantami wykonującymi pracę dochodzeniowo-śledczą. Tu o finale także decydowała dogrywka. Ostatecznie pierwszy był st. asp. Tomasz Klucznik z Elbląga, dosłownie „po piętach” deptał mu asp. sztab. Sławomir Ozygała z Giżycka. Klasyfikację „medalową” zamykał asp. sztab. Sylweriusz Konopka ze Szczytna.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie. Komendant wojewódzki policji w Olsztynie wyróżnił najlepszych policjantów nagrodami finansowymi.

- Konkurs przebiegł bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa kadry dydaktycznej i logistyki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policjanci biorący udział w zawodach byli bardzo zaangażowani, czuło się rywalizację, potrzebne były dwie dogrywki – powiedziała po zawodach szefowa jury mł. insp. Dorota Macoch, naczelnik Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie.

Źródło: KWP w Olsztynie

 
powrót
drukuj