Data publikacji: 15.04.2015

W warszawskim centrum EXPO XXI można oglądać m.in. nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez Policję i inne służby mundurowe. Trwają tam właśnie targi Europoltech 2015.

Tegorocznej edycji targów towarzyszy VII międzynarodowa konferencja „Ochrona interesów finansowych Rzeczpospolitej Polskiej i Unii Europejskiej”. Biorą w niej udział przedstawiciele europejskich policji, Europolu, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Finansów, Prokuratury Generalnej, ABW, CBA i Straży Granicznej.

Jednym z przedsięwzięć towarzyszących targom jest wystawa produktów o najwyższym zaawansowaniu technicznym i najwyższej użyteczności dla służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa państwa. Prezentowane są one w ramach promocyjnego programu Supernowoczesny 2015. Jury, któremu przewodniczy zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, wybierze produkty o najwyższych walorach eksploatacyjnych, prezentujące nowatorskie rozwiązania. Laureaci tego konkursu zostaną uhonorowani nagrodami Komendanta Głównego Policji – Złotą, Srebrną i Brązową Gwiazdą Policji.

Uczestnicy targów mogą wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy i obejrzeć policyjne pokazy m.in. z wykorzystaniem dronów. Będzie można również zasięgnąć porad prawnych z zakresu ochrony informacji niejawnych i danych osobowych. Dużo miejsca poświęcono systemom łączności i wykorzystywaniu przez funkcjonariuszy operacyjnych tabletów czy smartfonów.

Głównym celem targów jest wspomaganie procesów modernizacyjnych w służbach mundurowych. Europoltech to nie tylko prezentacja profesjonalnego, sprzętu, narzędzi informatycznych i uzbrojenia, ale również okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych między polskimi i zagranicznymi firmami. Wystawa potrwa do 17 kwietnia.

Zdjęcia: Andrzej Mitura