VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

W dniach 1-2 czerwca br., pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, odbywa się VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych. Organizatorami są Szkoła Policji w Pile oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej szkoły Policji i ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas „policyjnych”. Jest on także okazją do spotkania dyrektorów szkół, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym.

Do rywalizacji o tytuł najlepszej klasy policyjnej stanie 25 drużyn wyłonionych podczas ogólnokrajowych eliminacji (test wiedzy), które organizatorzy przeprowadzili 4 marca br. w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W wielkim finale, który odbędzie się 1-2 czerwca br., Szkołę Policji w Pile odwiedzi młodzież z: Białego Boru, Bujn, Czarnkowa, Jarocina, Katowic, Komornicy (Serock), Kościerzyny, Malborka, Marcinkowic, Nowogradu, Ostrołęki, Piechowic, Płońska, Poznania, Prószkowa (k. Opola), Radomia, Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Środy Wielkopolskiej, Wojsławic i Żor. W turnieju wezmą także udział przedstawiciele szkół, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji. Przypomnijmy, w 2014 r. zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Drugie miejsce zajęli uczniowie z XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach, a trzecie – reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

W VII edycji rozegrane zostaną następujące konkurencje:

  • sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • test umiejętności strzeleckich.

Szczegółowych informacji udzielają: podinsp. Dorota Witkowska – tel. (67) 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, faks 67 352 23 27, podinsp. Wojciech Thiel – tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.

Czytaj także:

Zapraszamy do Piły!