Gwiazdy informatyki śledczej

Data publikacji: 26.05.2015

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał niespełna 5 miesięcy temu. Policjanci tego wydziału mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Teraz odebrali wyróżnienie „Gwiazda Informatyki Śledczej”.

"Gwiazda Informatyki Śledczej” to tytuł przyznawany m.in. za innowacyjne podejście do problemu zwalczania cyberprzestępczości, aktywności na polu współpracy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie szkoleń, wymiany informacji i narzędzi informatycznych służących zwalczaniu tego rodzaju przestępczości. Oprócz policjantów z Bydgoszczy „Gwiazdę Informatyki Śledczej" otrzymali także policjanci z Lublina ►

Przypomnijmy, że Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy powstał na początku 2015 roku. Policjanci, którzy tam pracują, muszą posiadać szczególne umiejętności, zwłaszcza w poruszaniu się w „cyberświecie”. Pomimo to, że wydział się dopiero rozwija, ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Ostatnio policjanci tego wydziału doprowadzili do ustalenia i zatrzymania 31-latka, który na portalach aukcyjnych oszukał kilkadziesiąt osób, oferując do sprzedaży sprzęt elektroniczny i zabawki.