Policjant z Dolnego Śląska najlepszy w międzynarodowych zawodach strzeleckich

Data publikacji: 28.05.2015

St. asp. Rafał Sokołowski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zwyciężył w międzynarodowych zawodach strzeleckich. Startował w kategorii karabinu dowolnego i był bezkonkurencyjny. Ustanowił swój rekord życiowy zdobywając 592 pkt na 600 możliwych. Dzięki temu będzie mógł startować w finale mistrzostw Polski.

Turniej odbył się w czeskim Hradec Kralove i został zorganizowany przez policyjny klub sportowy „Trebeś”. W rywalizacji uczestniczyło ponad 50 zawodników z różnych krajów. Zdobywając I miejsce w karabinie dowolnym KDW60, jaworski policjant ustanowił również swój rekord życiowy. Tydzień wcześniej, podczas zawodów w Złotoryi, policjant również zdeklasował rywali w swojej koronnej dyscyplinie.
 
St. asp. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 12 lat. Jest członkiem LOK Jawor. Policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W  2011r. drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17 podczas Centralnych Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK w Bydgoszczy. Reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 r., jako reprezentant Policji dolnośląskiej, wziął udział w  XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Policjant startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Źródło: KWP we Wrocławiu