Data publikacji: 15.06.2015

Na warszawskim stadionie Legii 13 i 14 czerwca br. odbyły się III Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Puchar „Fair Play”, ufundowany przez szefową MSW, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, trafił w ręce drużyny wybranej w głosowaniu przez wszystkich zawodników.

W III Mistrzostwach Świata wzięły udział drużyny z domów dziecka z całego świata. Na murawie obok drużyny z Polski zagrali młodzi zawodnicy m.in. z: Kolumbii, Meksyku, Pakistanu, Jordanii, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec, Holandii.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

Rozgrywane mistrzostwa były okazją, aby zaangażować dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych do uczestnictwa w imprezach sportowych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych od 2011 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial” podczas organizacji Mistrzostw Polski i Świata w Piłce Nożnej.  Dla drużyny, która uzyska tytuł „Fair Play”  oraz dla laureatów trzech zwycięskich drużyn, trenerów i opiekunów, MSW ufundowało nagrody. 

Poza meczem o puchar Mistrza Świata kibice zobaczyli rozgrywany już tradycyjnie podczas Mistrzostw, mecz pokazowy Polska - Reszta Świata. Na murawie pojawiły się legendy polskiej i światowej piłki. Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Jarosław Gilewicz, Jacek Krzynówek i Maciej Szczęsny zmierzyli się z ekipą Reszty Świata, w której zagrali m.in: Frank Verlaat (Ajax Amsterdam), Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn, srebrny medalista Euro 1988),  Aleksandar Vuković (Legia), a także Raimondo Marino (Lazio Rzym).

Polska zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie  www.nadziejanamundial.pl, a także na Facebooku:facebook.com/nadziejanaeuro