Odznaczenia za wzorową służbę

Data publikacji: 29.06.2015

Teresa Piotrowska spotkała się w Tarnowie z policjantami, pracownikami Policji, przedstawicielami emerytów policyjnych i klasami mundurowymi. Podczas spotkania nadinsp. Mariusz Dąbek, komendant wojewódzki Policji w Krakowie wręczył tarnowskim policjantom odznaczenia za wzorową służbę.

Nagrody za wzorową służbę odebrało 4 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie i dzielnicowy z komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Minister Teresa Piotrowska pogratulowała odznaczonym, dziękując za aktywną i pełną poświęcenia służbę. „Jesteście przykładem, że słowa policyjnej przysięgi - strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli – są dla Was najwyższym nakazem i jednocześnie zobowiązaniem”.

Wyróżnieni policjanci na co dzień pracują w wydziałach m.in.: prewencji, ruchu drogowym, a także w Sztabie Policji. Dbają o bezpieczeństwo kierowców, a także bezpieczeństwo mieszkańców Tarnowa. Policjanci zostali wyróżnieni za szczególne zaangażowanie w zadania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności. Jeden z wyróżnionych tylko w tym roku uczestniczył w charakterze oskarżyciela publicznego w ok. 300 postępowaniach w sprawach o wykroczenia w ruchu drogowym.

Źródło: msw.gov.pl