VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim

Data publikacji: 06.07.2015

5 lipca br. w Limanowej odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Górskim w ramach VII Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Limanowa-Forrest”. Najstarszy zawodnik miał 88 lat, najmłodszy - 3 lata.

W biegu „Limanowa Forrest” wystartowało 400 zawodników, w tym 40 funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, a także przedstawiciele wojska, Służby Leśnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych (SUFO). W biegu wzięli też udział funkcjonariusze milicji z Ukrainy. Trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym prowadziła przez 7 km po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie.

W biegu służb mundurowych pierwsze miejsce zajął Jacek Michulec z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (00:28:56). Wśród kobiet zwyciężyła st. post. Danuta Woszczek z Komendy Powiatowej Policji w Puławach (00:33:52). Komendę Główną Policji reprezentowała kom. Beata Radoń, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji, a Centralne Biuro Śledcze Policji kom. Małgorzata Sokołowska i kom. Paweł Makarowski.

- Był to mój pierwszy start w tego typu imprezie. Jestem amatorką biegania i nie ukrywam, że miałam lekkie obawy przed startem. Jednak udało się. W niecałą godzinę pokonałam całą trasę i w kategorii kobiet mundurowych zajęłam 7 miejsce. To dla mnie prawdziwy sukces – wspomina z uśmiechem kom. Beata Radoń. Dodaje, że warunki pogodowe były dość ekstremalne ze względu na wysoką temperaturę powietrza i ukształtowanie terenu. – Rekompensatą za wysiłek był przepiękny widok na Beskid Wyspowy, Sądecki, Pieniny i Tatry – mówi.

- Rzeczywiście, pogoda była największym przeciwnikiem dla uczestników biegu. Pomimo, że zamówiliśmy dodatkową karetkę, to ratownicy mieli pełne ręce roboty. Na szczęście nikomu nic groźnego się nie stało - mówi Andrzej Sądelski, prezes Klubu Sportowego „Limanowa Forrest”.

W czasie biegu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku.

Wyniki VI Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych

Kobiety:

  1. st. post. Danuta Woszczek z KPP w Puławach (I miejsce w kategorii OPEN),
  2. st. sierż. Agnieszka Czyżewska z KMP w Częstochowie,
  3. sierż. Sylwia Skrzypek z KMP w Krakowie.

Mężczyźni:

  • sierż. szt. Jacek Michulec z KPP w Żywcu (IV miejsce w kategorii OPEN),
  • st. sierż. Marcin Górka z KPP w Gorlicach,
  • st. sierż. Bartłomiej Olbrych z KP w Bieczu.


Współorganizatorem biegu była IPA Region Limanowa.
 

Więcej informacji na: www.forrest-limanowa.pl