Podziękowania za ciężką służbę

Data publikacji: 12.11.2015

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski podziękowali kadrze kierowniczej Policji, dowódcom kompanii i ich zastępcom, funkcjonariuszom i pracownikom Policji za zabezpieczenie uroczystości, zgromadzeń i imprez, które odbywały się w całej Polsce z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

- Z wielkim szacunkiem obserwowałam te przygotowania i waszą ciężką pracę związaną z przygotowaniem i zabezpieczeniem uroczystość związanych z obchodami 11 listopada. Zarówno w tym roku jak i zeszłym mogłam towarzyszyć wam podczas Waszej pracy. Cieszę, że zastosowana przez Was w tym roku taktyka spowodowała, że był to najspokojniejszy 11 listopada od wielu lat w Polsce za co naprawdę serdecznie dziękuję – powiedziała Teresa Piotrowska.

Minister Spraw Wewnętrznych złożyła na ręce dowódców podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji za profesjonalizm, determinację oraz dobre przygotowanie zabezpieczenia.

- Wiem, że należy Wam się szacunek i wiem, że Policji nie należy „przeszkadzać”. Wiecie co do Was należy,  znacie swoją robotę i robicie  ją dobrze - dodała.

Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski podziękował policjantom za zaangażowanie, stresującą i ciężką służbę.

  - Chciałbym zacząć od podziękowań, bo należą się Wam wszystkim, gdyż był to ciężki dzień. Ten dzień jest efektem tylko pewnego etapu przygotowań do takiej operacji, która  wymaga nie tylko zgromadzenia sił, ale też  przygotowania logistycznego. (...) Dziękuję Wam jeszcze raz to był naprawdę wielki stres, ciężka służba i praca – powiedział komendant.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki, przyłączając się do podziękowań, dodał:

 „Pokazaliśmy, że Policja jest instytucją profesjonalną, która umie dostosować się do odpowiednich oczekiwań, która potrafi korzystać z doświadczeń z lat ubiegłych, umie opracowywać taktykę optymalną. Serdecznie Wam drodzy Państwo dziękuję za to zabezpieczenie”.