Informacyjny Serwis Policyjny

6. rocznica śmierci Bohatera

Zamieszczony Data publikacji 10.02.2016
6 lat temu w trakcie interwencji zginął podkom. Andrzej Struj. Na warszawskim przystanku zwrócił uwagę młodym mężczyznom, którzy rzucali w tramwaj koszem na śmieci. Policjant zginął od pchnięcia nożem. To był dla niego dzień wolny od służby.

Honorowy dawca krwi, moderator Internetowego Forum Policyjnego, kochający swoje córki tata. Jeden z tych, którzy są zawsze na służbie. 10 lutego 2010 r. jako jedyny zareagował na agresywne zachowanie mężczyzn na przystanku. "Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła" - taki napis widnieje na tabliczce pamiątkowej wmurowanej w miejscu zdarzenia. Policjanci pamiętają - w każdą kolejną rocznicę jego śmierci na warszawskim przystanku płoną znicze.

 

Andrzej Struj służył w policji 15 lat. Pośmiertnie został awansowany do stopnia podkomisarza oraz odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".  Jego śmierć rozpętała w środowisku służb mundurowych dyskusję wokół kar za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Andrzej Struj osierocił dwoje dzieci. Historię policjanta i jego dzieci przedstawia reportaż przygotowany przez Fundację Dorastaj z Nami, która opiekuje się córkami Andrzeja Struja.

Zapraszamy do obejrzenia materiału:

 

 

Źródło: Fundacja Dorastaj z Nami

 

 
 
 
 
Fotorelacja z obchodów VI rocznicy
fot.Andrzej Mitura

 

 

 
Tagi: rocznica
powrót
drukuj