VII Piłkarski turniej im. podkom. Andrzeja Struja rozstrzygnięty!

Data publikacji: 15.02.2016

Drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy zwyciężyła w zakończonym trzydniowym VII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. Rywalizowało 49 drużyn, w tym 11 zagranicznych i 5 drużyn kobiecych.

Turniej pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego był rozgrywany już po raz siódmy Zawody odbywały się w Hali Widowiskowo - Sportowej "Arena Ursynów", Hali Sportowej Dzielnicy Bielany oraz Hali Sportowej Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ . W zaciętej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji walczyło 49 piłkarskich drużyn wystawionych przez służby mundurowe oraz 5 drużyn kobiecych.

 

Turniej rozgrywano nie tylko w ramach sportowej rywalizacji. Jego uczestnicy upamiętniają w ten sposób tragiczną śmierć podkom. Andrzeja Struja, który w czasie wolnym od służby podjął interwencję w stosunku do dwóch chuliganów demolujących przejeżdżający tramwaj.

 

Finałowy mecz rozegrał się pomiędzy drużyną Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy, a reprezentacją Bośni i Hercegowiny. W zaciętej rywalizacji ekipa z Bydgoszczy strzeliła gola w ostatnich sekundach meczu, zdobywając tym samym zaszczytne trofeum. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Mołdawii. W rywalizacji drużyn kobiet zwyciężyła reprezentacja Komendy Głównej Policji, która pokonała w meczu finałowym drużynę Komendy Stołecznej Policji 1:0. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe puchary oraz medale. Rozgrywki po raz kolejny pokazały, że sportowa rywalizacja może odbywać się zgodnie z zasadami fair play, a tego rodzaju inicjatywy są wspaniałą okazją do integrowania środowisk różnych służb mundurowych. Turniej przyciągnął na trybuny szeroką publiczność.

 

Źródło: KSP