Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Podziękowania dla policyjnych profilaktyków

Zamieszczony Data publikacji 23.02.2016
Dwójkę policjantów pionu prewencji siedleckiej komendy spotkała bardzo miła niespodzianka. Funkcjonariusze otrzymali podziękowania od władz samorządowych gm. Kotuń oraz komitetu społecznego na rzecz pomocy w leczeniu kilkuletniego mieszkańca Kotunia Mikołaja Michałka za zaangażowanie i pracę profilaktyczną wśród mieszkańców gminy.

Prewencja kryminalna zwana inaczej profilaktyką, to jedno z podstawowych zadań przypisanych do realizacji Policji. Komenda Miejska Policji w Siedlcach realizując zadania ustawowe przykłada bardzo dużą wagę do tej płaszczyzny swojej działalności. Dwoje policjantów tutejszej jednostki, tj. mł. asp. Edyta Barycka z Wydziału Prewencji oraz asp. szt. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego są niekwestionowanym liderami tego tupu przedsięwzięć. Ich zaangażowanie zostało docenione przez społeczność oraz władze samorządowe gm. Kotuń.

 

Wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali podziękowania od wójta Grzegorza Górala oraz komitetu społecznego na rzecz pomocy w leczeniu kilkuletniego mieszkańca Kotunia Mikołaja Michałka za zaangażowanie i pracę profilaktyczną na rzecz społeczności lokalnej. Podziękowania te wręczone zostały policjantom przez jednego z członków komitetu. Tylko w 2015 roku brali oni udział z ramienia KMP w Siedlcach w organizacji i przeprowadzeniu takich akcji jak „Bezpieczna Droga do Szkoły”, „Bezpieczny Przejazd – zatrzymaj się i żyj”, „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych” oraz wielu innych spotkaniach z zakresu prewencji kryminalnej z mieszkańcami Gminy Kotuń.

 

Serdecznie gratulujemy  funkcjonariuszom wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w służbie i życiu osobistym.

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz/RJ

 

Żródło:kwp.radom.pl

 

 
powrót
drukuj