Świetny występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji na „Musikparade 2016” w Niemczech

Data publikacji: 26.02.2016

Orkiestra Reprezentacyjna Policji wróciła z Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Militarnych „Musikparade 2016”, który w dniach 19-21 lutego odbył się w trzech niemieckich miastach: Hamburgu, Magdeburgu i Oberhausen.

W festiwalu brały także udział czołowe orkiestry wojskowe z Holandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i dudziarze ze Szkocji. Podczas czterech koncertów w halach wypełnionych po brzegi pokazy musztry paradnej orkiestr połączone z występami artystycznymi obejrzało łącznie 15 tys. widzów. Wielką niespodziankę gospodarzom sprawili nasi muzycy, którzy na zakończenie swoich występów w Oberhausen zagrali popularną melodię regionalną „Denn wenn et Trömmelche jeht”.

„Musikparade” to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali orkiestr militarnych w Europie, a Orkiestra Reprezentacyjna Policji została nagrodzona na nim burzami oklasków. Nasi muzycy pod batutą  kapelmistrza mł. insp. Janusza Trzepizura przygotowują się teraz do występów z okazji Dnia Kobiet oraz do II Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Policyjnych z okazji Państwowego Święta Dnia Policji i Straży Pożarnej Węgier, który w kwietniu odbędzie się w Budapeszcie.

 

Tekst i zdjęcia Andrzej Chyliński

prezentacja Sławomir Katarzyński

Muzyka Orkiestra Reprezentacyjna Policji

 

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.24 MB)