Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Bezpiecznie - chce się żyć 2016

Zamieszczony Data publikacji 09.03.2016
We wtorek, 8 marca na warszawskim "Torwarze" odbyła się kolejna edycja kampanii "Bezpiecznie - Chce się żyć!". Policjanci warszawskiej "drogówki" zorganizowali konkurs z nagrodami.

Osoby chętne mogły sprawdzić "jak widzi nietrzeźwy kierowca" za pomocą alkogogli. Na scenie asp. sztab. Paweł Przestrzelski z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przedstawił problematykę bezpieczeństwa pieszych - szczególnie zagrożeń w obrębie przejść dla pieszych.

 

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprezentowało kolejną odsłonę programu prewencyjnego "Bezpiecznie – chce się żyć!”. Dociera ona do szerokiego kręgu odbiorców promując bezpieczne zachowania na drogach. Tym razem tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pieszych - szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Jak ważne jest, aby pieszy pamiętał o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze przedstawił asp. sztab. Paweł Przestrzelski, który przypomniał zgromadzonym w Hali COS TORWAR widzom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Przechodzenie "na czerwonym świetle", ciemna odzież, kaptur na głowie i słuchawki na uszach - do tego pośpiech i roztargnienie oraz wtargnięcie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd - to główne przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych. W tegorocznej odsłonie programu na scenie pojawiła się również policjantka st. sierż. Katarzyna Nykiel, która wjechała pod scenę swoim służbowym motocyklem i w kilku słowach opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej pasji pracy w Policji. Dodatkową atrakcją było przejście w alkogoglach slalomu z surowym jajkiem na łyżeczce.


Z okazji Święta Kobiet asp. sztab. Paweł Przestrzelski złożył w imieniu wszystkich mężczyzn policjantów, wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia samych bezpiecznych kilometrów, radosnych podróży, uprzejmych i kulturalnych kierowców, kwiatków i uśmiechów.

 

Na zakończenie widzowie mogli wysłuchać koncertu Andrzeja Piaska Piasecznego.

 

Źródło: KSP

 
powrót
drukuj