Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

45 nowych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie

Zamieszczony Data publikacji 10.03.2016
Czterdziestu pięciu nowo przyjętych policjantów złożyło wczoraj ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkoły policji, by odbyć szkolenie podstawowe.

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło czterdziestu pięciu nowo przyjętych policjantów, wśród nich dziesięć kobiet. W ceremonii uczestniczyli komendanci jednostek, do których trafią funkcjonariusze, a także bliscy nowo przyjętych policjantów.

 

Po uroczystym ślubowaniu Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta wręczył nowo przyjętym funkcjonariuszom legitymacje służbowe.

 

Wszyscy ślubujący dziś funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami do służby w Policji. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny.

 

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

 
powrót
drukuj