Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Mistrzyni kierownicy oraz policjantki drogówki we wspólnym patrolu

Zamieszczony Data publikacji 11.03.2016
Od wizyty w redakcjach radiowych "Eska" i „Mazowsze” oraz promowaniu na antenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozpoczęła się akcja mazowieckiej drogówki. Później patrol złożony z policjantek drogówki i mistrzyni rajdowej - Magdaleny Wilk, wyjechał na radomskie ulice.

Cały tydzień mazowieccy policjanci przypominają o tym, jak być bezpieczniejszym na drogach województwa. Zaczęło się od ubiegłej niedzieli, gdzie na corocznym radomskim biegu "Kaziki" mundurowi promowali używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także biegaczkom zaproszenia na specjalne szkolenie „Mężczyzna kobiecie”, które odbyło się z okazji Dnia Kobiet. Dokładnie 8 marca na kartodromie Automobilklubu Radomskiego policjanci z mazowieckiej drogówki wraz z Mariuszem Nowocieniem - kierowcą rajdowym z załogi „Teleexpressu” pokazywali, jak bezpiecznie prowadzić samochody.

 

Tym razem to kobiety w mundurach zajęły się bezpieczeństwem mężczyzn. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Mężczyzny zaprosiły do współpracy Magdalenę Wilk, radomiankę, którą jednak najczęściej można spotkać na trasach rajdowych. Jest jedną z nielicznych w Polsce kobiet mających licencję kierowcy rajdowego.

 

Ogromne było zaskoczenie zatrzymywanych mężczyzn, którzy za bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę otrzymywali od kontrolujących drobne upominki. Na nagrody zasługiwali ci kierowcy, którzy zachowywali się właściwie na drodze, mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, ustępowali pieszym na przejściach, a swoją kulturą na drodze stanowili wzór do naśladowania dla swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

 

Jak podkreślały funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu oraz KWP zs. w Radomiu oraz towarzysząca im Magdalena Wilk: poprzez właściwe zachowanie na drodze, mężczyzna sam może zdecydować, kim chce być...prawdziwym i odpowiedzialnym: synem, ojcem, mężem, czy...skrajnie nieodpowiedzialnym „macho” na drodze.

 

Nie obyło się również bez wspólnych zdjęć, a akcja "Prawdziwy mężczyzna za kierownicą" spotkała się ogromną życzliwością wśród radomskich kierowców. Działania mazowieckich policjantów wpisały się także w program profilaktyczny „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu i poprzez który mundurowi chcą pokazać, że Policja może kojarzyć się nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką.

 

Źródło: kwp.radom.pl

 
powrót
drukuj