Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Dzisiaj wojewódzkie działania „Prędkość”

Zamieszczony Data publikacji 15.03.2016
„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które pojawia się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej ilości wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość”.

Dziś przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą: „Prędkość”. Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca, szczególnie niebezpieczne.


Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.  

 

Pamiętajmy, że lepiej dojechać 15 minut za późno niż 30 lat za wcześnie.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

Źródło: elblag.policja.gov.pl

 

 
powrót
drukuj