Ćwiczenia policji konnej i mundurowych z oddziałów prewencji

Data publikacji: 30.03.2016

Policjanci z Katowic, Chorzowa i Częstochowy sprawdzali swoje umiejętności w zakresie wspólnego przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Policjanci przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

W ciągu ostatnich dni w siedzibie zespołu konnego i w oddziale prewencji odbyły się ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci z Katowic oraz ich koledzy z Chorzowa i Częstochowy wraz ze swoimi wierzchowcami. Szkolenie miało na celu udoskonalenie współpracy formacji mundurowych podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych. Policjanci przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału i zespołów konnych, jak również tworzenie wspólnych tyralier. Nabycie i utrwalenie takich umiejętności jest niezbędne w sytuacjach, gdy dochodzi do zamieszek i konieczne jest natychmiastowe przywrócenie porządku.

Ćwiczeniom przyglądał się Patryk Walus. Patryk jest osobą niesłyszącą, fascynującą się służbami mundurowymi i bardzo chcącą zostać policjantem. Funkcjonariusze, co pewien czas zapraszają 19-latka na pokazy, aby choć trochę spełnić jego marzenia o służbie. Młody tyszanin już drugi raz gościł w katowickim oddziale prewencji, a niedawno miał też okazję przyglądać się ćwiczeniom pododdziałów zwartych na stadionie piłkarskim w Tychach. Patrykowi życzymy dużo zdrowia oraz uśmiechu i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy sprawić mu radość.

Zdjęcia: podinspektor Mirosław Szalkowski

Źródło:  slaska.policja.gov.pl