Informacyjny Serwis Policyjny

XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016

Zamieszczony Data publikacji 04.04.2016
Wczoraj już po raz czternasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 43 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XIV  Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu prowadziła przez piękne tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza  w Dębnie.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom w rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych  policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę  dotarła Ficner Anna z KPP w Złotoryi , druga zameldowała się  Marciniak Edyta z KMP w Kaliszu  a na pudło z numerem 3  podobnie jak w ubiegłym roku wbiegła Nienadowska Beata z KMP w Elblągu.  

Na mecie policyjnych mistrzostw tym razem pojawił się jako pierwszy Wróbel Łukasz z KMP w Poznaniu. Drugi na mecie zameldował się Śliwiński Dariusz z KWP w Bydgoszczy, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Burghardt Jakub z KWP w Krakowie.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był  podobnie jak w ubiegłym roku - Rutkowski Stanisław z KP Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę Myszkowski Jan z KPP w Wałczu  a trzeci zameldował się Winkel Jerzy z KMP w Koszalinie.

Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z KMP w Poznaniu, II miejsce funkcjonariusze z KWP w Krakowie a III mundurowi z KWP w Bydgoszczy.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter - Mazek.
Podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka , Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu insp.Bogusława Bonter- Mazek Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp.Tomasz Kopka, oraz Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych.

Na specjalnie wyznaczonych  stoiskach policyjnych najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym a także  zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z  zachodniopomorskiej drogówki.

Zainteresowani mogli również  obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez mundurowych w codziennej służbie. Nie lada atrakcją dla wszystkich było pojawienie się na ulicach Dębna policyjnych koni.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie  plastycznym  pt. " Policjant w oczach dziecka".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy na kolejny Bieg Maratoński w Dębnie już  za rok!

 

st. asp. Irena Kornicz

Źródło:  zachodniopomorska.policja.gov.pl

 
Tagi: maraton
powrót
drukuj