Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Jaworscy policjanci włączyli się do akcji „Polska na niebiesko”

Zamieszczony Data publikacji 04.04.2016
Jaworscy policjanci w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu włączyli się do akcji pn. „Polska na niebiesko”. Celem kampanii, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Autyzm. Poznaj zanim ocenisz” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu w Polsce.

W sobotę o godz. 20.00 na jaworskim rynku pojawili się funkcjonariusze Policji i pomogli rozświetlić centrum miasta na niebiesko, starali się w ten sposób  zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem dzieci i osób dotkniętych tym zaburzeniem rozwoju.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbył się też finał kampanii społecznej pn. ,,Polska na niebiesko" oraz Fundacji ,,Jaś i Małgosia" pod hasłem ,,Poznaj, zanim ocenisz". Na terenie Jawora inicjatorami tej akcji był miejscowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Punktualnie o godz. 20 jaworski Rynek zaświecił się więc na niebiesko, jako jedno z kilku tysięcy miejsc na mapie Polski i Świata.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Elementem wspólnym tej kampanii społecznej jest kolor niebieski będący wyrazem solidarności z osobami z autyzmem. Polska akcja tego międzynarodowego ruchu jest obchodzona w wielu miastach Polski – w tym roku odbyła się również w Jaworze.

Z zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu skorzystali również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Stróże prawa włączając na Rynku sygnały świetlne radiowozu chcieli pomóc w rozświetleniu na niebiesko centrum miasta. W ten sposób policjanci przyłączyli się do tysięcy osób w kraju i na świecie, starając się zwrócić uwagę opinii publicznej, na problem dzieci i osób z autyzmem.

 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

 
Tagi: akcja
powrót
drukuj