Czarnków - Turniej siatkarski "Gramy z Sercem" rozstrzygnięty

Data publikacji: 05.04.2016

Osiem siatkarskich zespołów wzięło udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Piłce Siatkowej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – „GRAMY z SERCEM”, które odbyły się 2 kwietnia br. Turniej rozegrano w gościnnej hali lubaskiego gimnazjum.

O godzinie 9.00 Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotr Ryżek powitał gości i uczestników turnieju w lubaskiej hali i dał sygnał do rozpoczęcia siatkarskich zmagań. Do uczestnictwa stawiły się policyjne zespoły z Gniezna, Ostrowa, Poznania, Turku i Pobiedzisk. O zwycięstwo walczyli także zawodnicy Urzędu Miasta Trzcianki, policyjni emeryci wspierani przez czarnkowskich strażników miejskich i gospodarze z KPP w Czarnkowie.

Na części oficjalnej zawodów pojawili się samorządowcy, ze Starostą Tadeuszem Teterusem i przewodniczącym Rady Powiatu Bogdanem Tomaszewskim na czele. Byli także wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, zastępca wójta Gminy Czarnków Monika Piotrowska, prezes stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” Krzysztof Marcinkowski i szef policyjnych emerytów Zbigniew Drewny. Z ramienia KWP w Poznaniu, nad prawidłowością rozgrywek czuwał sam Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia mł. insp. Adam Półtoraczyk. Gościem specjalnym sportowych zmagań był tata Adasia Górznego z Radolinka, dla którego to siatkarze postanowili zorganizować charytatywną zbiórkę i licytację koszulki reprezentacji Polski w siatkówce.

Adaś zmaga się z poważną chorobą i policjanci, przy okazji turnieju zbierali pieniądze na rekonwalescencję chłopca.   W atmosferze sportowej rywalizacji zespoły rozgrywały mecze do dwóch wygranych setów. Spotkania były zacięte i każdy z uczestników zostawił na parkiecie wiele potu. Oficjalna część rozgrywek zakończyła się tuż przed 16.00.

Zwyciężyła drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzka Policji w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się siatkarze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, a na trzecim z KPP w Turku. Wybrano także najbardziej wartościowego zawodnika turnieju, którym został reprezentant KPP w Ostrowie Łukasz Michalak, najlepszym libero okazał się Damian Łukaszewski, a najlepszym rozgrywającym Jan Wodziński z KPP w Turku. Najstarszym zawodnikiem występującym na lubaskim parkiecie był Stanisław Michalski z Czarnkowa. Podsumowanie turnieju odbyło się w Trzciance, gdzie wymieniono doświadczenia i zaplanowano kolejne sportowe zmagania. Organizacja siatkarskiego święta możliwa była dzięki determinacji jednego z czarnkowskich zawodników Łukasza Wieczorka.

W imieniu organizatora serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu turnieju. Bardzo dziękujemy kolegium sędziowskiemu za przeprowadzenie spotkań w zgodzie z przepisami. Dziękujemy również „sekretariatowi zawodów”, a największe podziękowania kierujemy w stronę sponsorów bez wsparcia, których przeprowadzenie sobotnich zawodów byłoby niemożliwe.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl