Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Kampania społeczna "Poznaj i zrozum ryzyko"

Zamieszczony Data publikacji 07.04.2016
„Poznaj i zrozum ryzyko”- Służba Więzienna i policjanci z Piaseczna o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, przy udziale ponad 100 uczniów. Wśród prelegentów był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu Maciek, który szczegółowo opisywał swoją sytuację oraz innych młodych osób obecnie przebywających w zakładach karnych.

Spotkanie policjantów z uczniami

„Poznaj i zrozum ryzyko…” to kampania społeczna skierowana do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. Wydział Ruchu Drogowego w Piasecznie wspólnie ze Służbą Więzienną, już po raz drugi w tym roku przeprowadził takie zajęcia. Tym razem w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Podczas spotkania zostały omówione m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuacja społeczno-prawna sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii, zawiera świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp. szt. Maciej Piotrowski rozpoczynając spotkanie podkreślił, że jedna nieodpowiedzialna decyzja szczególnie młodego człowieka, który staje się sprawcą wypadku drogowego, rzutuje na jego dalsze życie, a konsekwencje takiego wypadku wpływają zarówno na najbliższe, ale i dalsze mu osoby. Naczelnik zwrócił uwagę na odpowiedzialność nie tylko karną, ale i społeczną takich zdarzeń.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 uczniów, a wśród gości był Maciek, który przebywa w jednym z zakładów karnych oraz porucznik Aneta Hernik - Wilkosz reprezentująca służbę więzienną.

Źródło: policja.waw.pl

 
powrót
drukuj