Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Wrocław: Ślubowanie kolejnych, nowo przyjętych policjantów

Zamieszczony Data publikacji 15.04.2016
14 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość ślubowania 82 nowych policjantów i policjantek, przyjętych do służby. To już drugi nabór do naszej formacji w tym roku. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w 2016 r. już 189 funkcjonariuszy. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów, w tym 14 kobiet. 14 kwietnia 2016 r. słowa roty ślubowania wypowiedziało 82 nowych funkcjonariuszy. W uroczystej ceremonii, oprócz nowych funkcjonariuszy, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 

Policjantom i policjantkom, akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło już w 2016 r. 189 funkcjonariuszy.

 

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający, co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
  • podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

 

asp. szt. Paweł Petrykowski 

 

 

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

 
powrót
drukuj