Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Szczecin: Ślubowanie nowych policjantów

Zamieszczony Data publikacji 15.04.2016
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 30 kandydatów w obecności p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego złożyło uroczystą przysięgę. To drugie przyjęcie do służby w 2016 r. w zachodniopomorskim garnizonie. Szeregi tamtejszej Policji zasiliło 70 policjantów.

Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej, w której stawili się  nowi policjanci wspierani przez towarzyszące im rodziny.  Wśród nowo przyjętych jest 7 pań i 23 mężczyzn.


Adepci  wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie w obecności p.o.  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego, który następnie wręczał kandydatom akty nominacyjne.


Po zakończeniu ceremonii ślubowania Komendant powitał nowo przyjętych życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie. W swoim przemówieniu podkreślił, że  podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych ale również dla ich rodzin.

Nowi policjanci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w :

OPP -  10 osób,

KWP  Szczecin - 4 osoba,

KMP  Szczecin  - 7 osób,

KPP Kamień Pomorski  - 2 osoby,

KPP Kołobrzeg - 1 osoba,

KPP Myślibórz - 1 osoba,

KPP Stargard Szczeciński - 1 osoba,

KPP Szczecinek - 2 osoby,

KPP Świdwin - 1 osoba,

KPP Wałcz - 1 osoba,

Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

 

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl

 

 
powrót
drukuj