Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Kolejni policjanci rozpoczęli kurs w WSPol

Zamieszczony Data publikacji 20.04.2016
Ponad 200 policjantów rozpoczęło w murach Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pierwsze, najważniejsze w karierze zawodowej szkolenie. Przed nimi 6 miesięcy wytężonej pracy. Przez ten czas funkcjonariusze, pod okiem doświadczonej kadry Uczelni, zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

19 kwietnia 2016 r. na długo pozostanie w pamięci funkcjonariuszy, którzy nie tak dawno założyli, po raz pierwszy, policyjny mundur. W ich życiu zmieni się teraz wiele. Swój czas zawodowy, a czasem prywatny poświęcą szczytnemu celowi – służbie obywatelom.

 

W zainaugurowanej – trzeciej w tym roku – edycji szkolenia zawodowego podstawowego udział wzięło 210 policjantów skierowanych przez Komendy Wojewódzkie Policji w Białymstoku, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Opolu, Radomiu oraz Wrocławiu.

 

Funkcjonariuszy, którzy przeszli pozytywnie wszystkie etapy rekrutacji do służby w Policji, na uroczystości otwarcia kursu, w imieniu kierownictwa oraz kadry i środowiska akademickiego, powitała Pani insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Po części oficjalnej uroczystości wykład inauguracyjny na temat etyki zawodowej policjanta oraz znaczenia praw i wolności człowieka w codziennej służbie wygłosiła Pani nadkom. Aleksandra Nowak z Instytutu Prawa i Administracji WA WSPol.

 

Szkolenie zawodowe podstawowe

Celem szkolenia jest przygotowanie funkcjonariuszy do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym – na stanowiskach w służbie prewencyjnej, w komórkach patrolowo-interwencyjnych oraz oddziałach prewencji Policji. W szkole „młodzi” policjanci oprócz nauki teorii oraz niezbędnych podstaw prawnych potrzebnych w codziennej służbie, będą również odbywali praktyki zawodowe w wybranych komendach Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.  

 

 

Źródło: policja.pl

 
powrót
drukuj