Pierwsza zbiórka krwi w płockiej komendzie zakończona

Data publikacji: 06.05.2016

”Oddaj krew, podziel się życiem" – pod takim hasłem odbyła się wczoraj zbiórka krwi na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Akcję zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Płock, wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Podczas akcji zebrano ponad 13 litrów życiodajnego leku.

 

Akcja oddawania krwi została zorganizowana po raz pierwszy w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas wczorajszej akcji krew oddało 29 osób. Były to policjantki, policjanci oraz pracownicy policji. Mundurowi i pracownicy płockiej komendy oddali swoją krew honorowo, przyłączając się w ten sposób czynnie w akcję niesienia pomocy innym. Tym, którzy potrzebują tego najcenniejszego leku, a którego nie można kupić w żadnej aptece. Podczas akcji zebrano ponad 13 litrów krwi.

 

Mając na względzie zainteresowanie akcją, organizatorzy zaplanowali już kolejną zbiórkę krwi, która wstępnie została zaplanowana na lipiec i również będzie prowadzona na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

 

Źródło: KWP Radom