Policyjna orkiestra zagrała na rzecz osób z niepełnosprawnością

Data publikacji: 09.05.2016

W miniony weekend Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wystąpiła w ramach XVIII Dni Godności, które odbyły się w Żorach pod hasłem "Zrozum – nie wykluczaj!".

Doroczne wydarzenie dedykowane jest osobom z niepełnosprawnością intelektualną, które na co dzień borykają się z wieloma barierami. Jego głównym celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ludzi dotkniętych tego rodzaju dysfunkcją.

XVIII Dni Godności na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym rozpoczęły się w sobotę uroczystą mszą w Kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, odprawioną w intencji niepełnosprawnych. Licznie zgromadzeni uczestnicy już podczas niej mogli wysłuchać oprawy muzycznej w wykonaniu mundurowych.

Policyjna orkiestra wzięła także udział w niecodziennej paradzie ulicami miasta, na której czele pomaszerowały żorskie Mażoretki, a nadto wykonała muzyczny program dla mieszkańców, którzy przybyli w tym dniu na obchody lokalnego święta.

Obok Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach organizatorów, występami na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną, wspierali również inni artyści, a także miejscowi społecznicy. Honorowym patronatem wydarzenie objął natomiast Prezydent Miasta Żory.

 

Źródło: KMP Żory