Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie

Zamieszczony Data publikacji 09.05.2016

Policjanci z Żywca wzięli udział w jubileuszu służb mundurowych i wojska, który odbył się w Watykanie. Mundurowi uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w specjalnej audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Po tej części, polscy stróże prawa, zwiedzali budynek włoskiej policji w Ascoli Picento oraz złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą włoskich policjantów poległych w czasie służby.

Kilkudniowa wizyta żywieckich policjantów rozpoczęła się od Mszy Świętej w Bazylice św. Piotra, którą prowadził biskup polowy Wojska Polskiego. W nabożeństwie wraz z polskimi policjantami udział wzięli przedstawiciele armii i służb mundurowych z kilkunastu krajów świata. Msza została odprawiona w ramach jubileuszu wojska i służb mundurowych. Po nabożeństwie policjanci wzięli udział w specjalnej audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Następnie żywieccy policjanci zwiedzali Watykan. W kolejnych dniach, polscy stróże prawa, złożyli oficjalną wizytę włoskim policjantom zapoznając się z ich sprzętem, wyposażeniem oraz specyfiką pracy. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zarówno w zakresie zwalczania przestępczości, jak i działań profilaktycznych. W czasie odwiedzin w Komendzie Policji w Ascoli Piecento żywieccy policjanci przekazali komendantowi jednostki Mauro Sambrottowi upominki, w tym maskotkę śląskiej policji – Sznupka.

Na zakończenie wizyty polscy stróże prawa złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą włoskich policjantów poległych w czasie służby. Wizyta żywieckich policjantów była możliwa dzięki zaproszeniu kapelana policji włoskiej z Ascoli Piecento. 

 

Źrodło: KPP Żywiec

  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #1
  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #2
  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #3
  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #4
  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #5
  • Żywieccy policjanci z wizytą w Watykanie #6
 
powrót
drukuj