Kieleccy „Młodzi Bohaterowie”

Data publikacji: 16.06.2016

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach wręczono dwa odznaczenia w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Młody Bohater”. Natalia Stefańska oraz Grzegorz Madyś otrzymali je z rąk Ministra Mariusza Błaszczaka. Nastolatków wyróżnił również I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, a także Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Natalia i Grzegorz udzielili pomocy kobiecie, która będąc na przystanku przy ulicy Tarnowskiej w Kielcach upadła i uderzyła głową w metalowy słup. Nastolatkowie pomogli poszkodowanej i zadzwonili po karetkę. Zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Dziś z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach otrzymali oni odznaki „Młody Bohater”. Jak podkreślił Minister „odznaka jest wyróżnieniem za prezentowana postawę, dzięki której uratowane zostało czyjeś życie i należy takie zachowanie nagradzać oraz promować.” Wyraził również nadzieję, że odznaczani dziś są jednymi z pierwszych ale nie ostatnimi, którzy zostaną w ten sposób wyróżnieni. Gratulacje złożyła im również Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Zachowanie 12-letniej Natalii oraz 11-letniego Grzegorza docenił również I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk, który wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem przekazał dzieciom upominki.

Przyznane dziś medale były wręczone po raz drugi. Pierwszy „Młody Bohater” to 10-letni Bartosz z Wiśniewa.
 

Przypomnijmy

Akcja to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Każdy laureat nagrody otrzymuje unikalny, numerowany medal i zostaje wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię. Kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA za pośrednictwem formularza.

 

Źródło: KWP w Kielcach