Informacyjny Serwis Policyjny

Rower dla Kuby

Zamieszczony Data publikacji 21.06.2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach pomocy ofiarowali jednej z rodzin w powiecie koneckim wyposażenie łazienki oraz rower dla najmłodszego z domowników.

Przypomnijmy, tragedia rozegrała się w jednej ze wsi w powiecie koneckim. W pożarze stodoły jedna z rodzin straciła dużą część dorobku życia. Spalił się między innymi samochód, maszyny rolnicze i inne urządzenia, a także nowy rower, który najmłodszy z domowników Kuba dostał na komunię.

Akcję gaszenia pożaru zabezpieczali sierż. sztab. Ewelina Kuć oraz sierż. sztab. Jarosław Kałkowski i to właśnie oni byli pomysłodawcami i realizatorami zbiórki na rzecz Kuby. Wspólnymi siłami policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej uzbierali sumę potrzebną na zakup nowego roweru. Do akcji przyłączył się Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Końskich i z zebranych funduszy pozyskano poza rowerem, pełne wyposażenie do łazienki oraz kilka drobnych prezentów dla rodziny.

Wręczenie roweru oraz sprzętu nastąpiło w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Waldemara Cisowskiego oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Aneta Mikuszewskiej - Sorn. Zaraz po tym Kuba wypróbował nowy rower, nie kryjąc przy tym radości z pojazdu.

 

Źródło: KWP Kielce

 
Tagi: pomoc
powrót
drukuj