Festiwalowy czerwiec Orkiesrty KWP w Katowicach

Data publikacji: 08.07.2016

W czerwcu Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach brała udział w kilku festiwalach orkiestr dętych odbywających się na terenie naszego województwa, jak i poza jego granicami. W czasie festiwali orkiestra zaprezentowała się podczas koncertów, pokazów musztry paradnej i wspólnych wykonań wraz z innymi uczestnikami festiwali.

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w czerwcu brała udział między innymi w: I Przeglądzie Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich, VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej, Zabrzańskim Festiwalu Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czarnego, VII Ogólnopolskiej Gali Mundurowych Orkiestr Dętych „Złoty Suzafon” w Pawłowicach oraz w XIV Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale. W festiwalach oprócz orkiestr z Polski, brali również udział goście z Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Orkiestra w trakcie koncertów prezentowała szeroki repertuar, od utworów marszowych poprzez standardy muzyki rozrywkowej i najnowsze hity z list przebojów.

Śląscy policjanci brali również udział w wspólnych wykonaniach, które mają zazwyczaj miejsce na tego typu imprezach, gdzie wszystkie biorące udział w festiwalu orkiestry, razem wykonują specjalnie przygotowany na to wydarzenie repertuar.

Na festiwalu w Skale orkiestra pokazała przygotowany w tym roku pokaz musztry paradnej, który spotkał się z dużym uznaniem wśród mieszkańców Skały jak również zaproszonych gości.


Źródło: KWP Katowice