Podpisanie porozumienia dotyczącego utworzenia nowego posterunku Policji i wręczenie odznaczeń funkcjonariuszom ratującym ludzkie życie

Data publikacji: 09.09.2016

Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku  nadinsp. Daniel Kołnierowicz podpisali z przedstawicielami samorządu lokalnego z Zambrowa porozumienie dotyczące utworzenia na terenie miejscowości Szumowo nowego posterunku Policji. Wczorajsza obecność pana ministra i szefa podlaskich policjantów wiązała się również z odznaczeniem i nagrodzeniem trzech zambrowskich funkcjonariuszy, którzy ratowali ludzkie życie podczas minionych wakacji.

Wczoraj w Zambrowie odbyły się dwie ważne uroczystości z udziałem Sekretarza Stanu w MSWiA pana Jarosława Zielińskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Daniela Kołnierowicza. Pierwsza miała miejsce o godzinie 14.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zambrowie i związana była z podpisaniem porozumienia pomiędzy Sekretarzem Stanu w MSWiA panem Jarosławem Zielińskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku panem nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem oraz Starostą Powiatu Zambrowskiego panem Robertem Maciejem Rosiakiem. Dokument ten dotyczył utworzenia na terenie miejscowości Szumowo nowego posterunku Policji. Jednostka ta umożliwi lepszy kontakt obywateli z Policją i dzięki niej mieszkańcy uzyskają łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z własnym dzielnicowym. Natomiast druga uroczystość miała miejsce w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie i związana była z wręczeniem odznaczeń i nagród pieniężnych trzem policjantom tej jednostki - sierż. sztab. Damianowi Grabowskiemu, st. sierż. Piotrowi Chaberek oraz st. post. Dawidowi Skawskiemu. Funkcjonariusze ci podczas tegorocznych wakacji ratowali ludzkie życie. Oba zdarzenia miały miejsce w sierpniu. W pierwszym przypadku mundurowi interweniowali wobec tonącego 53-latka i po wyciągnięciu nieprzytomnego mężczyzny z wody ratowali jego życie. Druga niebezpieczna sytuacja związana była z pożarem w bloku na terenie Zambrowa. W tym przypadku policjanci ruszyli na pomoc nieprzytomnemu mężczyźnie, który był zamknięty w mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar. W wyniku szybkiej i sprawnej interwencji mężczyzna został bezpiecznie wyniesiony z mocno zadymionego pomieszczenia i zostały mu przywrócone funkcje życiowe.

Źródło: KWP Białystok