Szkolenie policjantów stołecznej samochodówki i odzyskane pojazdy wartości 470 tys. złotych.

Data publikacji: 19.09.2016

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji w dniach 13-14 września br. zorganizowali warsztaty dla średniej kadry kierowniczej z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej. W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, ale także biegli z zakresu mechanoskopii oraz funkcjonariusze laboratoriów kryminalistycznych KSP i KGP.

Dwudniowe warsztaty podzielone były na części. Pierwsza z nich była teoretyczna i jej celem było omówienie problematyki przestępczości samochodowej, wymiana doświadczeń, zapoznanie z nowymi metodami kradzieży pojazdów, ale także sposobami ich legalizacji.

Uzupełnieniem części teoretycznej były przeprowadzone następnego dnia działania w tzw. terenie. Wartość odzyskanych w ich efekcie pojazdów oszacowana została na kwotę blisko 470 tysięcy złotych.

W firmie transportowej na warszawskim Targówku policjanci ujawnili sześć naczep ze śladami usuwania tabliczek znamionowych. Dwie z nich typu chłodnia okazały się poszukiwane jako kradzione na terenie Danii i Belgii. W tym samym miejscu, z uwagi na podejrzenie wtórnego montażu tabliczki znamionowej, zatrzymany został motocykl Harley Davidson.

W jednym z komisów samochodowych na Woli policjanci ujawnili skuter wodny z usuniętym numerem VIN oraz przednie fotele samochodów Seat i Volkswagen z widocznymi śladami usuwania oznaczeń identyfikacyjnych.

Na terenie Wesołej ujawniono pociętą karoserię samochodu marki Opel Astra, który figuruje w bazie SIS jako utracony na terenie Portugalii.

To kolejny w ostatnim czasie tak duży wynik stołecznej samochodówki, ale jak zapowiadają sami policjanci – na pewno nie ostatni.

Źródło: KSP