Informacyjny Serwis Policyjny

Wrocławscy i niemieccy policjanci na pikniku pn. „Wiedza w służbie bezpieczeństwu”

Zamieszczony Data publikacji 19.09.2016

W związku z organizacją Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu wspólnie z Humanitarium Ogrody Doświadczeń Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz jedną z firm energetycznych przygotowała piknik edukacyjny pn. "Wiedza w służbie bezpieczeństwu''. Całe przedsięwzięcie odbyło się 17 września (sobota) na terenie EIT+ przy ul. Stabłowickiej we Wrocławiu. Wśród licznych niespodzianek jakie czekały na odwiedzających można było obejrzeć m.in. pracę wrocławskich i niemieckich techników, zabezpieczyć i oznakować swój jednoślad przystępując do programu CTwój rower - Twoja własność” oraz posłuchać koncertu orkiestry policyjnej. W pikniku udział wzięły instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, wśród nich m.in. polska i niemiecka Policja, Wojsko Polskie, Straż Pożarna, Straż Miejska, Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz inne podmioty.

17 września 2016 roku w godzinach 11.00 - 18.00 na terenie EIT+ we Wrocławiu przy ul. Stabłowickiej 147A odbył się piknik pn. „Wiedza w służbie bezpieczeństwu”, którego organizatorem była Komenda Miejska Policji we Wrocławiu wspólnie z Humanitarium Ogrody Doświadczeń Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz jedną z firm energetycznych. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji.

Policjanci z Wydziału Techniki Kryminalistyki wspólnie z Technikami Kryminalistyki z Tatort Gruppe z Dyrekcji Policji w Görlitz zaprezentowali swój najnowszy sprzęt. Funkcjonariusze pokazywali, w jaki sposób są zabezpieczane ślady niektórych przestępstw.

Podczas pikniku goście mieli możliwość poznania sprzętu wykorzystywanego przez służby działające na rzecz bezpieczeństwa tj. Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Wojsko. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu przygotowała specjalne miasteczko rowerowe, strzelnicę laserową oraz stoisko prewencyjne, w którym była możliwość oznakowania swojego jednośladu w programie pn. „Twój rower – Twoja własność”. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji komendy miejskiej w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych rozdawali odblaski w postaci kamizelek, worków na obuwie, plecaków oraz szereg innych nagród.

W trakcie całej imprezy odbyło się wiele spektakli i prezentacji związanych z piknikiem w tym: Bajkobusu Teatru Lalek, wystawa Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych, prezentacja Wrocławskiego Stadionu Miejskiego, a także stoisko Humanitarium Ogrody Doświadczeń, gdzie zaprezentowano pokazy naukowe.

Wydział Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu przygotował specjalny bus kryminalistyki "ED”, symulator zderzeń, a także symulator jazdy 3D. Każdy mógł skosztować darmowej wojskowej grochówki i pieczywa.

Swój program artystyczny zaprezentowała także Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym za obecność na pikniku oraz osobom, które przyczyniły się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

 • grupka małych dzieci stoi i słucha kobiety klęczącej przed nimi, w tle stoi policjant
 • policjant i dorosłe osoby stoją przy radiowozie a w nim siedzi mały chłopiec
 • dwa radiowozy policyjne stoją na parkingu przed nim stoi kobieta a obok radiowozu policjant
 • policjant stoi i przemawia przez mikrofon do grupy małych dzieci
 • namiot promocyjny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu obok stoi specjalistyczny samochód kryminalistyki
 • samochody na parkingu i idący niemieccy policjanci
 • trzej policjanci w namiocie promocyjnym z grupką dzieci, na stoliku policyjne gadżety oraz przymocowane nadmuchane balony
 • policjanci technicy kryminalistyczni w namiocie ubrani w kombinezony, na stoliku ich sprzęt używany w codziennej pracy oraz grupka dzieci
 • wysokie pomieszczenie z filarami, spora grupa ludzi, niektórzy oglądają wystawę w gablotach
 • namiot promocyjny KMP we Wrocławiu pod nim stoją policjanci, przed nim uczestnicy pikniku
 • ludzie pod namiotem promocyjnym KMP we Wrocławiu w płaszczach przeciwdeszczowych
 • grupa ludzi w większości dzieci, na koniu siedzi strażnik miejski w czapce drugi stoi obok bez czapki
 
powrót
drukuj