Informacyjny Serwis Policyjny

Fotograficzny spacer z Policją

Zamieszczony Data publikacji 29.09.2016

W sobotę 1 października br. ulicami Rzeszowa przespacerują się uczestnicy tegorocznego pleneru fotograficznego „Scott Kelby's Worldwide Photo Walk”. W tym roku w organizację rzeszowskiej edycji pleneru włączyła się podkarpacka Policja. W plenerze może wziąć udział każdy zarejestrowany spacerowicz z aparatem fotograficznym. Będzie można wykonać unikalne zdjęcia  i zaprezentować je na wystawach poplenerowych oraz w kalendarzu na rok 2017.

Plener fotograficzny „Scott Kelby's Worldwide Photo Walk” ma charakter ogólnoświatowy i jest organizowany w wielu miastach pod egidą stowarzyszeń lub grup zajmujących się fotografią. Impreza polega na przejściu ulicami miasta i uwiecznieniu na fotografii najciekawszych scen, architektury, przyrody itd. Rzeszowską edycję pleneru organizuje Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne (RSF). W organizację tej edycji pleneru włączyła się podkarpacka Policja. 

Trasa spaceru rozpocznie od spotkania w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Matejki 10, skąd uczestnicy przejdą na rzeszowski rynek, gdzie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przygotowała niezwykłe atrakcje. Na tle rzeszowskich kamienic przechadzać się będzie policyjny patrol w mundurach z okresu międzywojennego. Poprzez aranżowane sceny uczestnicy pleneru przeniosą się w okres lat 1919-1939. Następna część trasy przebiegnie ulicą Grunwaldzką w kierunku okrągłej kładki, czekać będzie oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159. Następny przystanek to ogrody bernardyńskie, w okolicy których zastaniemy patrol ruchu drogowego na motocyklach. Kolejną atrakcją przygotowaną przez podkarpackich policjantów będzie patrol konny w Parku Jedności Polonii z Macierzą (okolice ROSIR). Będzie można uwiecznić na fotografii policyjne konie w akcji.

Najlepsze fotografie zgromadzone podczas tegorocznego spaceru fotograficznego zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Galerii Nierzeczywistej RSF, której wernisaż zaplanowano na 4 listopada 2016 r. Oprócz tego najlepsze zdjęcia przedstawiające podkarpacką Policję znajdą się w policyjnym kalendarzu na 2017 rok. Planowana jest również wystawa tych prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Dwóch fotografów, którzy podczas pleneru wykonają najbardziej efektowne zdjęcia zostanie zaproszonych do udziału w sesji fotograficznej planowanej na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie. 

Celem tej edycji pleneru fotograficznego współorganizowanego przez RSF i policję jest promocja oraz budowanie pozytywnego wizerunku podkarpackiej Policji.

Szczegóły o plenerze znajdziesz na stronie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Źródło: KWP Rzeszów


 
powrót
drukuj