Chojnicka komenda wyróżniona przez MSWiA

Data publikacji: 06.10.2016

Chojniccy policjanci, którzy pracowali nad projektem "Akademia Bezpiecznego Seniora" zostali zakwalifikowani przez komisję konkursową Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do przedstawienia swojego projektu podczas konferencji Dobrych Praktyk EUCPN, która odbędzie się na Słowacji. Zadaniem komisji było wybranie trzech najlepszych krajowych projektów do konkursu "Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości" (ECPA), organizowanego przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN).

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, którzy pracowali i przeprowadzili nowy projekt ”Akademia Bezpiecznego Seniora” zostali zakwalifikowani przez komisję konkursową Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do przedstawienia swojego projektu podczas konferencji Dobrych Praktyk EUCPN. Program prewencyjny "ABS" znalazł się w ścisłej czołówce, ocenianych przez komisję konkursową przy MSWiA, najlepszych projektów w kraju i zostanie przedstawiony podczas konferencji, która odbędzie się na Słowacji już w grudniu tego roku. Oprócz chojnickiej komendy Polskę będzie reprezentował projekt "Bezpieczna Przystań" zrealizowany przez KMP Katowice wspólnie z Urzędem Miasta Katowice oraz ”Akademia Seniora” Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Akademia Bezpiecznego Seniora to program zainicjowany i realizowany przez policjantów z chojnickiej komendy wspólnie z Chojnickim Centrum Kultury i p. Moniką Złakowską - andragogiem, którego celem jest zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób starszych. Podczas prowadzonych zajęć  teoretycznych i praktycznych, policjanci, a także zaproszeni goście przekazują seniorom informacje, o różnego rodzaju zagrożeniach, które mogą występować w stosunku do osób starszych oraz sposobach ich unikania lub zapobiegania.

W tym roku rozpocznie się kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Seniora. Serdecznie zapraszamy seniorów na kolejne spotkania i warsztaty.

Źródło: KWP Gdańsk