Informacyjny Serwis Policyjny

Prezydent Andrzej Duda przekazał podziękowania dla łódzkich policjantów

Zamieszczony Data publikacji 13.10.2016

11 października 2016 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z udziałem Pary Prezydenckiej podsumowujące tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale. W pierwszej części uroczystości Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska wręczyła dyplomy przedstawicielom różnych instytucji zaangażowanych w przygotowanie Dożynek. Podziękowania dla łódzkich policjantów trafiły również na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką podziękowali organizatorom i współorganizatorom Dożynek za zaangażowanie i ciężką pracę.

- Jesteśmy krajem, który w dużej części jest wciąż krajem rolniczym i pewnie takim pozostanie, jesteśmy dużym krajem europejskim, a w dużych krajach europejskich rolnictwo się rozwija i w związku z tym musimy o nie dbać – podkreślił prezydent. Zaznaczył, że musimy dbać o rolnictwo również dlatego, że jest to absolutnie strategiczna gałąź produkcji naszego państwa, która może z powodzeniem konkurować w przestrzeni nie tylko europejskiej, ale i światowej.
 
- Jeżeli mówimy o polskiej tradycji, jeżeli mówimy o wartościach, o tym, że powinniśmy polskie państwo na wartościach budować, to nie mam żadnych wątpliwości, że ona tkwią właśnie w tych, którzy są najbliżej polskiej ziemi – dodał Andrzej Duda.
 
Prezydent mówił również, że Dożynki Prezydenckie w Spale to niezwykle ważna dla niego i jego żony okazja do złożenia specjalnych podziękowań rolnikom za ich trud corocznej, niezwykle ciężkiej pracy.
 
Z krótkim koncertem w Pałacu Prezydenckim wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W spotkaniu wzięła także udział grupa wieńcowa, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pamiątkowe podziękowania dla wszystkich policjantów  zaangażowanych z zabezpieczenie Dożynek Prezydenckich w Spale odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński. Wśród zaproszonych na uroczystość funkcjonariuszy znalazł się również Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim mł. insp. Szymon Herman oraz przedstawiciele Sztabu Policji i Wydziału Ruchu Drogowego.

Źródło: Prezydent.pl / KWP Łódź
 

  • Komendant odbiera podziękowania w Pałacu Prezydenckim
  • Uroczystość z udziałem policjantów w Pałacu Prezydenckim
  • Uroczystość z udziałem łódzkich policjantów w Pałacu Prezydenckim
  • Pamiątkowe zdjęcie Pary Prezydenckiej z łódzkimi policjantami
  • Podziękowania Prezydenta RP dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi
 
powrót
drukuj