Wizyta laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej w Czechach

Data publikacji: 14.10.2016

W dniach 10-12 października 2016 roku, trzech techników kryminalistyki - laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej roku 2016, uczestniczyło w warsztatach kryminalistycznych w Jihlavie, na zaproszenie Instytutu Kryminalistyki w Pradze.

W spotkaniu uczestniczyło 36 techników kryminalistyki z Czech, Polski i Słowacji. Zajęcia miały charakter pokazów praktycznego wykorzystania nowoczesnych metod kryminalistycznych. Polska delegacja zaprezentowała metody ujawniania i zabezpieczania śladów użycia broni palnej w postaci rykoszetów oraz wykorzystanie pistoletów silikonowych do zabezpieczania śladów daktyloskopijnych. Funkcjonariusze czeskiej Policji zademonstrowali specjalistyczny ambulans kryminalistyczny będący na wyposażeniu lokalnych komórek techniki kryminalistycznej.

Polską Policję reprezentowali: Pełnomocnik Dyrektora CLKP ds. Techników Kryminalistyki mł. insp. Piotr Trojanowski oraz technicy kryminalistyki: sierż. szt. Piotr Wojtaszek z KPP w Nowej Soli, sierż. szt. Bartosz Wardęga z KMP w Przemyślu, asp. Marcin Domagał z KPP w Pinczowie.

Źródło: CLKP