Informacyjny Serwis Policyjny

Zachodniopomorscy Policjanci odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi

Zamieszczony Data publikacji 19.10.2016

Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz w imieniu Prezydenta RP wręczył odznaczenia 28 osobom, wśród których stanęło trzech zachodniopomorskich policjantów.

W poniedziałek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie na Wałach Chrobrego wręczone zostały odznaczenia: Złote Medale za Długoletnią Służbę, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi i Krzyż Zesłańców Sybiru.

W imieniu Prezydenta RP odznaczenia 28 osobom wręczył Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, który wręczył także Medale "Pro Patria" przyznawane przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród odznaczonych stanęło trzech policjantów z garnizonu zachodniopomorskiego: p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie mł. insp. Piotr Makuch, specjalista Zespołu ds. Skarg z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podkom. Tomasz Fojut oraz asystent Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie mł. asp. Ewelina Brzezińska.

Wszyscy ww. funkcjonariusze postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI. Szczecińscy mundurowi z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia "SERCE" za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, natomiast policjant z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z inicjatywy Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i za propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

- Składam Państwu hołd w uznaniu Waszych zasług - mówił wczoraj do odznaczonych wicewojewoda Marek Subocz - odznaczenia to nie tylko powód do dumy, to także szczególna forma zobowiązania do tego, by stanowić wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Z całego serca życzę państwu dalszych sukcesów, dalszej tak zaangażowanej działalności, a także dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym.

Źródło: KWP Szczecin

 

  • Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wręcza odznaczenie poliocjantowi
  • Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wręcza odznaczenie policjantce, obok stoi inny policjant
  • uczestnicy uroczystości
  • Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wręcza odznaczenie policjantowi
powrót
drukuj