Szkolenie policyjnych profilaktyków

Data publikacji: 20.10.2016

Zaszczepienie u najmłodszych uczestników ruchu drogowego podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się to bardzo ważne zadanie, które realizują policjanci na terenie całego kraju. Istotne, by dzieci i młodzież przeniosły zdobyte informacje na dorosłe życie.

Policyjni profilaktycy wielokrotnie w ciągu roku spotykają się z najmłodszymi, aby mówić o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zajęcia takie musza być przeprowadzone w sposób ciekawy. To gwarantuje, że dzieci i młodzież o takim spotkaniu będą dyskutować. Dlatego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. funkcjonariusze lubuskiej drogówki i zaproszeni goście wymieniali się doświadczeniami.

Policjanci, przedstawiciele placówek oświatowych i wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego dyskutowali o sposobach docierania do najmłodszych. Mowa, jej tempo i czas trwania spotkania ma niebagatelny wpływ na ilość informacji „pochłanianych” przez odbiorców. Największym powodzeniem cieszą się tory rowerowe, symulator zderzeń czy alkogogle.

Praca od podstaw z przedszkolakami i uczniami jest ważna, bo zdobyta wiedza z zakresu ruchu drogowego będzie wykorzystywana w dorosłym życiu. Odpowiednie wykształcenie bezpiecznych zachowań spowoduje, że z przedszkolaka wyrośnie odpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego.

Źródło: KWP Gorzów Wielkopolski