Dzielnicowy Roku 2016 wyłoniony

Data publikacji: 21.10.2016

IX Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” rozstrzygnięty!

Zaszczytny tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł w udziale mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa sierż. sztab. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła  sierż. sztab. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach.

Zanim jednak zwycięzcy, spośród 34 uczestników zawodów, pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły:

•    symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową – zwyciężyła: sierż. sztab. Anna Mazurkiewicz – KWP w Katowicach
•    pierwsza pomoc przedmedyczna – zwyciężył: sierż. sztab. Martin Meryk – KWP w Opolu
•    symulacja – przyjęcie interesanta – zwyciężył: st. asp. Tomasz Mroczek – KWP w Rzeszowie
•    strzelanie – zwyciężył: mł. asp. Krzysztof Błachut – KWP w Krakowie
•    test wiedzy – zwyciężył: asp. sztab. Grzegorz Pawęska – KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Natomiast Puchar dla najlepszej drużyny oraz Puchar Przechodni MSWiA pojedzie do KWP w Krakowie – w klasyfikacji generalnej wygrali bowiem mł. asp. Krzysztof Błachut i sierż. sztab. Sławomir Radwan. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: asp. sztab. Adam Tomaśko i asp. sztab. Grzegorz Pawęska, a na trzeciej pozycji uplasowali się mł. asp. Aniela Kurzyna i mł. asp. Michał Osipowicz reprezentujący KWP w Białymstoku.

Tuż po godzinie 13.00 policjanci zmagający się w trzydniowych rozgrywkach w ramach Finału Ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” wzięli udział w uroczystości kończącej zawody.

Najlepsi  dzielnicowi  wyjechali z Katowic z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas również m.in. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji, Naczelnicy Wydziałów Prewencji Komend Wojewódzkich Policji z całego kraju, przedstawiciele władz miast województwa śląskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawiciele NSZZP oraz wielu dostojnych gości.

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach


Otwarcie ►
Pierwszy dzień ►
Drugi dzień ►
Trzeci dzień ►