Informacyjny Serwis Policyjny

Podsumowanie pierwszego miesiąca działania Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Podkarpaciu

Zamieszczony Data publikacji 25.10.2016

Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwszy miesiąc działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie mieszkańcy naszego województwa zgłosili prawie 4 tysiące zdarzeń wskazując miejsca, które w ich ocenie są niebezpieczne.

Od 20 września mieszkańcy naszego województwa za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli 3762 zagrożenia. Najwięcej, bo 674 zgłoszeń odnotowano w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego. Na terenie powiatu krośnieńskiego - 379,  sanockiego - 287, jasielskiego - 284 oraz mieleckiego - 274. Najmniej, w powiatach strzyżowskim - 54, leskim i przeworskim po 63.

Policjanci weryfikują 447 zgłoszeń. Do tej pory potwierdzono 823, natomiast 2450 nie potwierdzono. Obecnie 42 nowe zgłoszenia czekają na sprawdzenie.

Mieszkańcy naszego województwa wskazali, że największą uciążliwością jest łamanie przepisów ruchu drogowego, miedzy innymi przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niewłaściwa infrastruktura drogowa. Kolejna grupa zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem.  

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub  997.

Wczoraj policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie byli goścmi na sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego, na której przedstawili ideę Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: KWP Rzeszów

 

 
powrót
drukuj