Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Wspólny patrol z francuskimi żandarmami

Zamieszczony Data publikacji 27.12.2016
Dwoje francuskich żandarmów Claire Juillard i Erwan Lionel Pierre spotkało się z policjantami Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Bydgoszcz Szwederowo. Ich obecność w regionie kujawsko-pomorskim podyktowana była uczestnictwem w kolejnej edycji szkolenia Citadel Bonus 2016 organizowanego przez bydgoskie Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC).

Podczas spotkania goście z Francji zapoznali się ze specyfiką służby polskich policjantów. Wspólny patrol ze st.sierż. Sabastianem Tydą oraz sierż. Dawidem Wełnickim był okazją do wymiany doświadczeń w kwestiach szkolenia, zasad działania, a także wyposażenia policjantów polskich i żandarmów francuskich. Funkcjonariusze omówili najważniejsze aspekty obowiązującego w Polsce prawa oraz wskazali różnice w przepisach celem praktycznego ich wykorzystania przez szkolących się w JFTC obcokrajowców.

Taka wymiana doświadczeń to dobry początek współpracy obu formacji, która niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości i wpłynie pozytywnie na wizerunek Bydgoszczy, jako miasta przyjaznego i bezpiecznego dla szkolących się w nim obywateli państw sojuszniczych NATO.

KSP / ig

  • Wspólny patrol z francuskimi żandarmami
  • Wspólny patrol z francuskimi żandarmami
  • Wspólny patrol z francuskimi żandarmami
Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj