Jakość kontaktu policjanta z obywatelem. Wskazówki dotyczące przeprowadzania interwencji policyjnej.

Ewa Pietruczuk, Marek Dąbrowski

Poradnik jest skierowany przede wszystkim do policjantów rozpoczynających służbę. W przygotowaniu policjantów oprócz wiedzy merytorycznej i sprawnościowej istotny jest aspekt służby ludziom, tzn. niesienie pomocy obywatelom i dbanie o ich bezpieczeństwo, oparte na bezpośrednim kontakcie.
Całość została podzielona na dwie części. W pierwszej - Wybrane elementy składające się na jakość kontaktu policjanta z obywatelem - autorzy poruszają takie zagadnienia, jak: nastawienie, procedury, komunikacja, emocje. Część druga - Wskazówki postępowania policjanta wobec wybranych kategorii osób - to już szczegółowe porady związane z przyjęciem interesanta w jednostce policji oraz interwencjami (domową, wobec nieletniego sprawcy czynu zabronionego, wobec osoby będącej pod wpływem alkoholu, wobec osoby chorej psychicznie, jak również wobec osoby nieakceptowanej społecznie).
Materiał jest napisany w przystępny sposób, ponadto zakres teoretyczny wsparto licznymi przykładami, co stanowi jego dodatkowy atut.

Pliki do pobrania