Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Polska-niemieckie seminarium policyjne

Zamieszczony Data publikacji 09.09.2015
W dniach 30 sierpnia - 4 września br. w Berlinie i Oświęcimiu odbyło się polsko-niemieckie szkolenie na temat zwalczania przejawów dyskryminacji, ksenofobii, antysemityzmu, i przestępczości nienawistnej. Uczestniczyło w nim trzynastu polskich oraz trzynastu niemieckich policjantów.

Część niemiecka seminarium prowadzona była w Domu Konferencji w Wannsee w Berlinie – prestiżowej niemieckiej  instytucji, która zajmuje się zachowaniem pamięci o konferencji w Wannsee i edukacją historyczną na temat prześladowań i zagłady Żydów europejskich.

Należy tu pokreślić profesjonalizm dyrektora muzeum dr. Hansa-Christiana Jascha, który przedstawił partnerom niemieckim historię Polski oraz osobiście oprowadził polsko-niemiecką grupę po Berlinie historycznym i współczesnym.

Druga część seminarium prowadzona była w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, które od lat wspiera działania edukacyjne polskiej Policji poprzez organizację warsztatów, konferencji oraz wizyt przedstawicieli policji europejskich. Inicjatorem seminarium oraz jego kluczowym organizatorem, w porozumieniu z policją małopolską i berlińską, był Maciej Zabierowski.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Domu Konferencji w Wannsee oraz Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu z Funduszy EOG.
 

Zobacz także: www.ghwk.de oraz www.ajcf.pl.

 

 
powrót
drukuj